Kontrast:  A A A

Størrelse:  T T T T

Motiver fra Modum kommune
Hjem | Aktuelt | Artikkel

Søndagens skitur

Søndag 26. februar er det VM i skiflyvning, og det er ikke lagt opp til noen organisert skitur. Søndag 4. mars går turen til Djupengrop, Heggsjøveien, Sponevollen til Hovlandsvarden.
 

Søndagens skitur - Et samarbeid mellom lag og foreninger og kommunen

NB! Generell informasjon:

Det kan bli forandringer grunnet vær og føreforhold. Følg med på kommunens hjemmeside i slutten av her uke, da blir arrangørenes info om den kommende Søndagens skitur, lagt ut på denne sida. 
 
Parkvesenet kjører opp løypene på forhånd og Frisklivsentralen sponser utgiftene til ekstra oppkjøring hvis det kommer snø. Til sammen vil det være 10 søndagsturer i ulike deler av kommunen med idrettslag eller veistyrer som lokale arrangører.  Premier trekkes blant de som har gjennomført minst 5 søndagsturer. Registreringskort får man på servicetorget og ved turmålet. Vi har fått låne merketenger av O-laget som skal brukes til registreringen som skjer ved turmålet.
 
 
Modum kommune håper dette kan bidra til at moingene blir enda bedre kjent med skiløypene i kommunens flotte friluftsområder!
 
GOD TUR ! 

Preparering vinter 09  034lite

Hestås Hovlandsfjell  007lite